Namų ūkis, sodas, naminiai gyvūnai

plocher-wasser-litauisch2
plocher-wasser-litauisch

Namų ūkio ekologija

Ekologija ir sąmoningas gyvenimas: PLOCHER sveikas požiūris į Žmogų, Vandenį, Dirvą, Gyvūną, Augalą.

Statybos

Ekologiška vidaus apdaila atliekant dažymo, statybos ir renovacijos darbus naudojama, norint pagerinti mikroklimatą patalpoje. Slopina nemalonų dažų kvapą ir pagerina dažų savybes. Taip pat tinka naudoti kalkių ir molio tinkui. „Plocher dažų ir betono priedas“ užtikrina malonų klimatą gyvenamosiose ir darbo patalpose.

Naudojimo rekomendacija:

 • Dažant: 1 g / 2 l dažų įmaišyti prieš tai sumaišius nedideliame kiekyje vandens.
 • Tinkuojant, klojant besiūles grindis ir betonuojant: 50 g priedo sumaišyti nedideliame kiekyje vandens ir­ naudoti vienam m3 statybinės medžiagos.

 

Ekologinė daržininkystė ir sodininkystė

Biologinė sodininkystė – tai harmonija su gamta – PLOCHER produktai jums čia padės.

Aplinką tausojančius, natūralius „PLOCHER“ produktus, skirtus dirvožemiui ir augalams, galima įvairiais būdais naudoti daržininkystėje, sodininkystėje ir žemės ūkyje.

Rūpestingai tarpusavyje suderintų produktų turime dekoratyviniams, žydintiems, visžaliems augalams, salotoms, daržovėms, vejai, vaiskrūmiams­ bei medžiams ir krūmams. Taip pat mūsų asortimente rasite produktų dekoratyviniams tvenkiniams, statinėse laikomam lietaus vandeniui, komposto krūvoms bei gyvūnams. Svarbiausias principas: kovoti su priežastimi, o ne su simptomais.

„PLOCHER“ produktai stabilizuoja, aktyvina ir padeda vykti natūraliems procesams bei ciklams.

Palaipsniui pašalinamos tokios problemos, kaip bloga dirvožemio struktūra, dumbliai, pelėsiai, nemalonūs kvapai, nepakankamas aktyvumas ir t. t., priežastys.

„PLOCHER“ produktai yra visiškai nekenksmingi ir atitinka Reglamentą dėl ekologinės gamybos ir ekologiškų produktų ženklinimo 834/2007/EB, turi Ecocert serifikatą.

Aktyvūs procesai dirvožemyje – geresnis augimas

Noras tręšti augalus yra pasenęs ir klaidingas metodas. Tam, kad augalai galėtų įsisavinti maisto medžiagas, pirmiausia neorganines maisto medžiagas turi apdoroti dirvožemio organizmai. Jeigu, pvz., dėl blogos dirvožemio struktūros, susikaupusios drėgmės arba sutankėjusio dirvožemio vyksta anaerobiniai procesai, t. y. dirvožemyje vyksta puvimas, tuomet jau nebegalima kalbėti apie jokią dirvos higieną. Aktyvus dirvožemio gyvenimas gali vykti tik aerobinėje terpėje. Čia svarbų vaidmenį vaidina sliekai. Atlikus bandymus, kuriuose ištirta, kaip augalų sveikata priklauso nuo sliekų, buvo nustatyta, kad sąveikaudami su kitais smulkiais dirvožemio gyvūnais sliekai ir pirmiausia su jų išmatomis pasidauginantys mikroorganizmai aktyviai sužadina antibiotines dirvožemio medžiagas. Taip anksčiau kenkėjų slopinti augalai tampa vėl sveiki. Tam, kad minėti procesai vyktų optimaliomis sąlygomis, „ROLAND PLOCHER® integral-technik“ siūlo patikimus produktus, skirtus dirvožemiui ­aktyvinti ir kompostuoti.

Dirvožemio gerinimas naudojant „PLOCHER“ produktus

Viename derlingame komposto grame gyvena milijardai mažų organizmų­, kurie turi lemiamos įtakos sveikam dirvožemiui ir gyvybingam augalų augimui. Biologiškai vertingi augalai gali sklandžiai augti tik sveikoje, mikrobiologiškai aktyvioje dirvoje. Todėl derlinga dirva yra būtina visų mūsų gyvenimo sąlyga. PLOCHER“ produktai kompostui ir dirvai ­aktyvinti tvariai suaktyvina ­ir palaiko dirvožemyje vykstančius procesus, todėl skatinamas spartesnis ir sveikas augalų augimas.

Rezultatai naudojant „PLOCHER“ produktus dirvožemiui:

 • aktyvus, labiau išpurentas dirvožemis;
 • kompostuojamos augalinės liekanos;
 • geriau įsisavinamos maisto medžiagos;
 • kompostuojant palaikoma higiena, žymiai mažesnis ligų potencialas dirvoje.

Kompostas – pilnavertė biologinė trąša

Pagrindinė problema kompostuojant, taip pat ruošiant ištraukas (raugus), yra deguonies trūkumas, dėl kurio vyksta intensyvūs puvimo procesai ir kyla visiems gerai žinomų problemų. Naudojant kompostavimo produktą „plocher komposto aktyviklis“, pakeičiama terpė. Sukuriamos sąlygos vykti aerobiniam (nuo deguonies priklausomam) kompostavimui.

Tinkamo kompostavimo instrukcija

Kompostavimo krūva turėtų būti įrengiama nuo vėjo apsaugotoje­, saulės neapšviestoje vietoje, kad kompostuojama medžiaga negalėtų išdžiūti, nes kompostuojant drėgmė turi lemiamos įtakos.

1

Tikrinama taip: suspaudus kompostuojamą medžiagą kumštyje, tarp pirštų turi išsiskirti drėgmė. Atgniaužus kumštį, kom­postuojama medžiaga neturi subirti. Jeigu taip nėra, vadinasi medžiaga yra per sausa. Atkreipkite dėmesį į tai, kad smulkios ir medingos medžiagos būtų tolygiai sumaišytos. Atsiradęs nemalonus kvapas rodo, kad vyksta anaerobiniai puvimo procesai (be deguonies)! Todėl kita labai svarbi sąlyga yra užtikrinti oro tiekimą, nes tik tada galės vykti aerobinis kompostavimo procesas (su deguonimi). Naudojant produktą „plocher komposto aktyviklis“, šis pageidaujamas kompostavimo procesas aktyvinamas. Jeigu tiekiama pakankamai oro ir drėgmės, kompostavimo procesas vyksta tolygiai. Vadinamoji perdirbimo fazė užtrunka apie 3–6 savaites ir yra labai svarbi higienos sąlyga. Vykstant mikrobiologiniams procesams padidėja temperatūra iki 50–70 °C. Dėl to žūsta kenkėjai ir piktžolių sėklos. Po to vyksta pertvarkymo fazė ir komposte natūraliai apsigyvena komposto sliekai­. Kompostas tampa rudos spalvos­, grūdėtos struktūros ir turi miško žemės kvapą (gaunamas maistingasis humusas). Brendimo fazėje maistingasis humusas virsta ilgalaikio poveikio humusu. Šią fazę galima atpažinti pagal komposto struktūrą, primenančią dirvožemio struktūrą. Tręšiamasis poveikis mažėja, tačiau suaktyvėja humuso poveikis (dirvožemį gerinančios savybės). Komposto krūvą apsaugokite nuo išdžiūvimo arba drėgmės ir piktžolių sėklų uždengdami, pvz., lapais, nupjautomis augalų atliekomis, šiaudais arba specialiu kompostavimo audiniu. Komposto krūvą krauti ir sluoksniuoti­ galite pagal pateiktą pavyzdį. Produktą „plocher komposto aktyviklis“ sumaišykite su vandeniu ir laistykite atskirus sluoksnius. Išeiga 40 g / m3. Nupjautą žolę galima kompostuoti be problemų, naudojant produktą „plocher komposto aktyviklis“

kompostavimo2

Augalai lysvėse, sode ir balkone

Augalai visą vasarą turi teikti džiaugsmą. Ką tik nuskintos daržovės, gausiai žydintys balkono augalai, lysvės yra kiekvienų namų pasididžiavimas. Sodinant augalus loveliuose, vazonuose ir lysvėse, augalams skirtą substratą rekomenduojame kruopščiai apdoroti dirvožemį aktyvinančiu produktu „plocher humusinga dirva me“. 10 ml šio produkto sumaišykite su 3 l vandens ir palaistykite gautu tirpalu substratą. Šio kiekio pakanka 80 l substrato maišui.

Kleingarten

Idealu, jei paruoštą mišinį galite palaikyti per naktį. Augalus sodinant į vazonus rekomenduojame minėtus apdorojimo veiksmus kartoti kas 6 savaites­, o sodinant lysvėse 2–3 kartus per metus. Prireikus, produktą „plocher humusinga dirva me“ taip pat galima naudoti dažniau. Norint dar labiau palengvinti augimą ir sužadinti įsišaknijimo procesą­, papildomai galima naudoti produktą „plocher augalų do“­. Prieš sodinant balkono ­augalus arba daigus, išimkite juos iš vazonėlių ir pamerkite į koncentruotą produkto „plocher augalų do“ ir vandens (aktyvinto prietaisu „plocherkat“) tirpalą.

Koncentruotas tirpalas: 1 g produkto „plocher augalų do“ sumaišyti 1 l vandens. Jeigu iš pamerktų šaknų nebeišeina oro burbuliukai, vadinasi tirpalas visiškai įsigėrė, todėl galima sodinti augalą. Likusį tirpalą praskieskite dvigubu kiekiu vandens ir palaistykite pasodintus augalus.

tirpalas

Taip apdorojus substratą ir augalus, užtikrinamas geras ir tolygus augimas. Jūs stebėsitės ir žavėsitės iki šiol nematytu augimu ir nuostabiais žiedais.
Tinkamas vaismedžių sodinimas

Augimvietės paruošimas:

Likus 2–3 savaitėms iki sodinimo, augimvietę reikia palaistyti ­produktu „plocher humusinga dirva me“. Išeiga – 5 ml į 10 m².

Šaknų mirkymas:
Pagaminkite tirpalą naudodami „plocher augalų do“ (1 g / 1 l vandens). Keletui valandų pamerkite šaknį į tirpalą.

Medžio sodinimas:
Iškaskite pakankamo pločio ir gylio duobę ir įstatykite tokią atramą, kad iki ­vainiko liktų 10 cm, o sodinant krūmą arba žemaūgį medį – atrama turi įeiti į vainiką. Pažeistus šaknų galus lygiai nupjaukite, kad pjūvio vietos būtų nukreiptos žemyn. Laikykite medelį įstatytą duobėje ir užberkite žemėmis arba substratu (produktu „plocher komposto aktyviklis“ apdorotu kompostu). Dar sykį šiek tiek pakėlus ir lengvai pakračius medelį ertmės ir vietos tarp šaknų užpildomos žemėmis. Taip medelis po truputį nustatomas į tinkamą padėtį. Skiepijimo vieta turi būti 5–10 cm aukštyje nuo žemės. Po to pėda atsargiai apspauskite žemę aplink medį. Iš likusios žemės suformuokite įdubą vandeniui lieti. Tuoj pat paliekite ir užberkite žemėmis. Pasodinus medelį palaistykite dvigubai praskiestu tirpalu, kuriame buvo mirkoma medelio šaknis. Susigėrus tirpalui, augimvietę uždenkite sausais lapais, šiaudais arba kitomis organinėmis medžiagomis. Po to medį reikia nugenėti.

Svarbu prižiūrėti šaknis!

Dėl pažeistų šaknų pablogėja asimiliacija, t. y. medis prasčiau įsisavina vandenį ir maistingąsias medžiagas. Tai galima pastebėti pagal pablogėjusį derlingumą, prisitaikymą prie aplinkos sąlygų ir sumažėjusį atsparumą ligoms bei kenkėjams, taip pat pagal pajėgumą atsinaujinti. Prižiūrint šaknis taip pat prižiūrimas dirvožemis (sureguliuojama pH vertė, deguonies­ kiekis), nes šaknys dažniausiai pažeidžiamos dėl dirvožemio sutrikimų. Deguonies kiekis dirvožemyje yra svarbiausiais medžio sveikatos veiksnys. Jeigu deguonies kiekis mažesnis negu 12 %, reikia imtis ventiliavimo priemonių­, nes šaknų pažeidimų gali atsirasti jau tada, kai deguonies kiekis yra 12 %, o blogiausiu atveju medis gali nudžiūti. Produkto „plocher humusinga dirva me“ efektyvumą naudojant šaknims prižiūrėti įrodo klevo pavyzdys.

ahorn-bildstein1

Pradinė būklė

ahorn-bildstein2

Po 2 metų „PLOCHER“ produktų vartojimo

Ekologiškas plovimas ir valymas

Valymas ir plovimas be aplinkos taršos:

Valant ir skalbiant labai stipriai užteršiama aplinka. Apie 2 mln. tonų valymo, skalbimo ir priežiūros priemonių teršalų, kasmet iš privačių namų ūkių patenka nuotekų pavidalu. Šaltinis: „Schütze deine Umwelt e.v. München“ (Apsaugokite savo aplinką eV München).

Ekonominis, ekologinis valymas ir plovimas su PLOCHER valymo ir plovimo priedais.

Mes rekomenduojame vandentiekyje naudoti „plocherkat“, nes:

 • atgaivintas šaltinio vanduo turi didesnę valymo galią;
 • kalkės lengvai pašalinamos valymo metu;

Tualetams, vamzdžių valymui, sanitarijai naudokite „plocher nuotekų ir tualetų priedus“ – kiekvieną savaitę pabarstykite, taip paskatinsite natūralius skilimo ir savaiminio išsivalymo procesus.

 

Naminiai gyvūnai

Sveiki šunys, katės ir kiti naminiai augintiniai PLOCHER produktų dėka jausis patogiai savo aplinkoje. Šie produktai specialiai pritaikyti naminiams gyvūnėliams:

 • PLOCHER – maisto papildai gyvybingumui stiprinti:
  šunims ir katėms;
 • smulkiems gyvūnėliams, pavyzdžiui: triušiams, jūrų kiaulytėms, vėžliams, terariumų gyvūnams …;
 • akvariumams, sodo tvenkiniams;
 • paukščiams.

„plocher stop nemalonus kraiko kvapas“ slopina nemalonų kraiko kvapą ir pradeda kraiko kompostavimo procesą mažų gyvūnėlių ir paukščių narvuose, kačių tualetuose, paukštidėse…