Miškininkystė

plocher-wasser-litauisch2
plocher-wasser-litauisch


„Plocher“ produktai yra ekonomiški ir ekologiški. Tai ekonominės sėkmės ir aplinką tausojančio žemės ūkio ir miškininkystės garantas!

Kasmet miškų inventorizacijos rezultatai atspindi pasikeitusią situaciją! Kas antras medis Vokietijoje yra pažeistas, žr. grafiką apačioje.

miskininkyste

Miško dirvožemis negali atlikti savo akumuliacinių, maisto medžiagų kaupimo ir vandens reguliavimo funkcijų. Padidėjus dirvožemio rūgštingumui ir sutankėjus dirvai, reikia imtis priemonių ir užtikrinti oro (deguonies) tiekimą šaknims. Medžio gyvybingumui svarbus faktorius yra deguonies kiekis dirvožemyje. Kai jo mažiau kaip 12 %, pažeidžiamos šaknys, o blogiausiu atveju medis miršta.

PLOCHER produktai atkuria miško paklotę

„Plocher dirvožemio aktyviklio 1-2-3“ ar „plocher humusinga dirva me“ pagalba šaknys gauna reikiamą paramą ir taip atgaivinama miško paklotė. Aktyvi dirvožemio gyvybė naikina puvimą ir skatina aerobinį kompostavimo procesą. Dėl to darnioje sąveikoje yra susaistomi mineralai ir mikroelementai, o dirvožemis tampa gyvybingu maistinių medžiagų šaltiniu medžiams. Taip sureguliuojamas dirvožemio dujų ir vandens balansas. Dirvožemio aplinkoje nesant puvimo dujų nepažeidžiamos šaknys. Aktyvus dirvožemio gyvenimas taip pat prisideda prie pH sureguliavimo.

Svarbu! Optimizuojant dirvožemį, gerokai sumažėja kenkėjų, virusų ir t. t. potencialas.

Be šaknų-grybelio simbiozės (mikorizė) negali klestėti dauguma medžių – kai simbiozė yra sunaikinta, tai yra labai sunku sukurti sveikus miškus ir juos prižiūrėti. Gal net neįmanoma! (ištrauka iš Prof. dr. Josef Reichholf knygos: Gyvenimas ir išlikimas).

Šaknų priežiūra su „plocher dirvožemio aktyvikliu 1-2-3“ arba „plocher humusinga dirva me“ tai dirvožemio aeracija, kuri stiprina medžius, tada žievagraužiai ir Co neturi jokių galimybių.

misk2

Pav. „plocher dirvos aktyviklis“ ar „plocher humusinga dirva me“ pagerina medžių būklę – kinivarpų nereikia naikinti, reikia keisti terpę!

Medžių priežiūra su „plocher dirvos aktyvikliu 1-2-3“ ar „plocher humusinga dirva me“:

Šaknų priežiūra, dirvožemio aktyvinimas ir paviršiaus kompostavimas. Šie produktai užtikrina geras pradines sąlygas miškui sodinti, idealiai tinka naudoti medelynuose ir auginant kalėdų eglutes.

Naudojimo rekomendacija:

Pirmą kartą naudojant produktą „plocher dirvos aktyviklis 1-2-3“ po 500 g / ml vienam ha. Kitus kartus naudoti po 300 g / ml vienam ha 1–3 kartus per metus.

Kiti priežiūros pavyzdžiai:

Jaunų sodinukų šaknų mirkymas prieš sodinimą – 10 g „plocher augalų do“ sumaišyti su 10 l vandens.

Pasodinus jaunus medelius dar tais pačiais metais apipurkšti „plocher augalų do“ 300 g / ha ir „plocher kombi-lapai“ mg 300 g / ha.

Taip pat idealiai tinka medžiams apdoroti savivaldybių teritorijose ir parkuose:

Kaštoninė keršakandė yra mažas drugys­, kuris išplito maždaug prieš dešimtmetį. Medžiams žydint iš šio drugio padėtų kiaušinėlių gegužę išsirita vikšrai, kurie pažeidžia visą lapą. Lapas nudžiūsta ir tai turi neigiamos įtakos fotosintezei. Atsižvelgiant į pažeidimą, lapai gali nukristi net liepos mėnesį. Medžiai nusilpsta ir žiemą sumažėjus cukraus ištekliams tampa jautresni šalčiui bei neatsparūs ligoms. Medžio šaknis prižiūrint su produktu „plocher humusinga dirva me“ arba „plocher dirvos aktyviklis 1-2-3“ medį galima atgaivinti. Prižiūrėti šaknis, naudojant „PLOCHER“ produktus, reikėtų kelis kartus per metus: paskutinį kartą – nukritus lapams. Gydymą reikia kartoti ankstyvą pavasarį. Rekomenduojama dozė: po 10–15 ml ant 10 m² ploto. Taip pat rekomenduojama lapus du kartus per metus nupurkšti „plocher kombi-lapai“ 1 g / 1 l vandens.

mm